Titulní obrázek


Nové Ferrari Enzo

Nádherný supersport, nové Ferrari Enzo patří mezi nejvýkonnější vozy na světě. První generace vozu byla vyrobena v roce 2003 s pomocí technologií z Formule 1, jako třeba použití uhlíkového vlákna. 

V současné době však nový supersport od Ferrari, který patří do koncernu Fiat, klepe za dveřmi. Ikonické Enzo už je přeci jen docela staré auto a Ferrari potřebuje zase novou výkladní skříň technologií. Všechno to začalo u Ferrari 288 GTO, pak tu bylo brutální Ferrari F40 a trochu opomíjené Ferrari F50. Poslední v linii je právě Enzo.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Novinka slibuje výkon 920 koní, který má obstarat velký dvanáctiválec (spekuluje se o objemu 7,3 l) a hybridní pohon. Nové "Enzo" ale nemá být hybrid ve smyslu Lexusu GS450h, ale spíše něco jako Porsche 918 Spyder - elektřina tu bude proto, abyste jezdili rychle. Půjde svým způsobem o systém KERS používaný ve Formuli 1.

Nové Ferrari Enzo také zhubne a podle zdrojů v automobilce má vážit pod 1200 kg. Podle posledních zpráv by se mělo představit už na konci tohoto roku aspoň ve formě konceptu. V původních plánech totiž byl rok 2012. Nové superrychlé Ferrari také dostane aktivní aerodynamiku (podobně jako Pagani Huayra) a nepůjde ani tak o maximální rychlost jako o rychlost na okruhu. Cílem je konkurovat modelu McLaren MP4-12C a připravit se na nástupce McLarenu F1. Ovšem nyní, do toho vstoupí ještě Porsche.