Titulní obrázek


Fiat 500XL

Automobilky nyní hlavně produkují své vozy ve verzich Kombi. Ovšem, že italská automobilka udělá totéž s malého a roztomilého Fiatu 500, nás opravdu nenapadlo.

Malý Fiat 500 považuje mnoho lidí za velmi roztomilé a takové upřímné malé autíčko. Jeho zastánci mu odpustí i drobné chybičky, které k němu tak nějak patří a bez kterých by to prostě nebyl malý Fiat. Jenže stejně jako Mini, i Fiat spadl ke konzumu a po obyčejné hezké malé 500 přišel kombík/MPV Fiat 500L.

Nový Fiat 500XL, jehož obrázky unikly na internet, je sedmimístná verze s délkou přes 4,5 metru. Fiat usoudil, že je potřeba z hezkého autíčka udělat nevzhlednou krabici, vedle které je i Dacia Lodgy elegantní rodinný automobil. Zadní kola vozu jsou opravdu malá. Disponují rozměrem 16" a vypadají, jako by je někdo odmontoval z nákupního vozíku. Jak si s velkým a těžkým autem poradí základní motory, to nevíme. A především nevíme, co na to klientela Fiatu.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Zda společnost Fiat vstoupí na trh s tímto vozem s ohlasem, který očekává, není vůbec jisté. Spíše se bojíme opaku. Kdo by chtěl mít dobrovolně nevzhlednou krabici v garáži?