Titulní obrázek


Lidé mají stále v oblibě model Fiat Multipla

Automobilka Fiat začala vyrábět rodinný vůz Multipla již v polovině padesátých let. Model nebyl velký, ovšem svezl i šest lidí. Výkonem však moc lidí neoslovil. Na 80 km/h zrychloval dlouhých 43 sekund a stovkou ani jet nedokázal.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Britský motoristický pořad Top Gear nazval model z roku 1998 nejošklivějším autem světa. Vůz vyhovoval hlavně velkým rodinám a taxikářům. Oblíbený byl i model z roku 1956. Ten konkuroval originálnímu Mini Cooperu. Multipla byla o půl metru delší. Ale i tak šlo o městské minivozítko.

Vůz byl s šestičlennou posádkou pomalejší než městské autobusy. Motor měl objem 633 cm2 byl i přes hmotnost pouhých 700 kg schopen akcelerovat z klidu na 80 km/h za dlouhých 43 sekund, nejvyšší rychlost končila na 92 km/h. Vůz lidé mají oblíbený dodnes. Kvalitu oslabovala jen karoserie, která byla vyhlášená svou náchylností ke korozi a lichoběžníkové přední nezávislé zavěšení kol mělo občas tendence praskat. Paradoxně je v současné době model Fiat Multipla dražší než kdy byla.