Titulní obrázek


Fiat Panda Natural Power

Na loňském autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem měla premiéru nejnovější generace modelu Fiat Panda. Spekulace o verzi Natural Power s dvouválcem 0,9 TwinAir Turbo na CNG se rozšiřovaly již zde. Italský Fiat v letošním roce představil užitkový model Van, kde příchod nové motorizace potvrdil.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Prozatím je Panda stále nabízena pouze s motory spalujícími benzin nebo naftu. Ty nabízejí výkony od 51 kW (69 k) do 63 kW (85 k). Nejvýkonnější pohonnou jednotkou pro novou Pandu je právě přeplňovaný dvouválec 0,9 TwinAir Turbo, který bude představen na přelomu září a října na autosalonu v Paříži ve verzi na CNG. Fiat Panda s motorem 0,9 TwinAir Turbo na zemní plyn bude disponovat výkonem 59 kW (80 k), což je sice o 4 kW méně než při spalování benzinu, ale o 8 kW více než má čtyřválec 1,4 CNG pod kapotou stále nabízené Pandy Classic.

Tato verze disponuje při spalování zemního plynu výkonem 51 kW (69 k) a na českém trhu je nabízena za cenu od 289.900 Kč. Nový Fiat Panda Natural Power s přeplňovaným dvouválcem má poskytovat točivý moment 140 Nm (Panda Classic 1,4 CNG má 104 Nm) a oproti svému předchůdci má mít ještě lépe vyřešeno umístění zásobníků na plyn. Ty mají být umístěné pouze podélně pod podlahou vozu a nebudou omezovat zavazadlový prostor. Cena nové generace Pandy s motorem spalujícím zemní plyn má začínat na částce 14.500 euro (zhruba 363.000 Kč).