Titulní obrázek


Fiat Freemont má nový motor

Italská automobilka Fiat prodala během jednoho roku 39 tisíc kusů sedmimístného crossoveru Freemont. Což znamená, že společnost obsazuje šesté místo v segmentu. Zároveň je však tento model neprodávanějším MPV v Itálii.

Většina prodejů pochopitelně připadá na dieselové motory, obchodní úspěch ale dovoluje Fiatu rozšířit nabídku. Na stranu benzinových motorů se proto pod šestiválec 3,6 Pentastar (206 kW) postaví skromnější čtyřválec o objemu 2,4 litru. Oba zážehové agregáty mají původ v USA, montují se i do sesterského modelu Dodge Journey. Benzinový čtyřválec je naladěný na výkon 125 kW, tedy stejný jako u dvoulitrového turbodieselu.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Nejvyšší točivý moment je pochopitelně nižší, konkrétně 220 Nm. Jedinou převodovkou bude šestistupňový automat, takže manuální řazení i nadále nabídne jen turbodiesel s pohonem všech kol. Více informací Fiat zatím nezveřejnil. Vzhledem ke skutečnosti, že už benzinový šestiválec stojí stejně jako dieselové 4x4 (699.900,- Kč), můžeme u čtyřválce očekávat výrazně nižší cenu, zhruba kolem 600 tisíc korun.