Titulní obrázek


Fiat 500S

Automobila Fiat hodlá s novým modelem 500S zautočit hlavně na mladé zákazníky. Písmeno  S znamená Sport. Vybrat si budeme moci ze čtyř motorů.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Tentokrát se tak docela nejedná o marketing jako v případě 500L, „esko“ je odvozené ze standardního minihatchbacku s retro vzhledem. Fiat 500S nabídne patnáctipalcová litá kola v tmavém chromu, brzdy s rudými třmeny, zadní spoiler, výraznější boční prahy, sportovní nárazníky a zatmavená zadní boční skla. Přední dvojice cestujících si hoví v elektricky ovládaných sportovních sedačkách s červeným prošíváním a nezbytnými logy 500S na opěradlech.

Řidič sedí za tříramenným sportovním volantem, palubní desku pokrývají plasty v matně stříbrném laku. Řadicí páka má chromovanou hlavici. Standardem je manuální klimatizace, informační a zábavní systém Blue & Me s ovládáním rádia na volantu, také pohybu vnějších zpětných zrcátek napomáhají elektromotorky. Kdo chce utrácet, může si vybrat šestnáctipalcová kola, zadní křídlo lze mít spolu se střechou i v černé barvě, která bude kontrastovat s červenými, bílými, šedými a modrými laky.

Nechybí ani černý včetně matného, barev karoserie je celkem devět. Pod kapotou pak najdeme čtveřici motorů. Základem je klasika: čtyřválec 1,2 l/51 kW (69 k), který doplňují technicky vyspělý přeplňovaný dvouválec 0,9 TwinAir se 63 kW (85 k) a šestnáctiventilový motor 1,4 l, který poskytuje 74 kW (100 k). Příznivci nafty mají jedinou volbu: 1,3 Multijet/70 kW (95 k). Jde tu hlavně o vzhled a výbavu, milovníci ostřejších verzí musí k Abarthu. Kromě podoby třídveřového hatchbacku se Fiat 500S vyrábí také jako kabriolet.

Základní uzavřená verze s motorem 1,2/51 kW stojí v Itálii 13.750 eur (asi 347.000 Kč), turbodiesel přijde na 16.050 eur (necelých 405.000 Kč). Kdo touží po kabrioletu, zaplatí o dalších 3,5 tisíce eur více, tedy přes 88 tisíc korun.