Titulní obrázek


Automobilka Fiat obohatila trh o další model, je to Fiat 500X

Automobilka Fiat obohatila trh o další model. Tentokrát jde o model Fiat 500X. Přední úhel auta připomíná retro mini z Turína. Zadek vozu je spíše v linii Sedici. A právě 500X je jeho nástupcem. Zadní světla jsou mohutná. Z bočního pohledu však k vidění moc není.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Podle současné módy se řídí i spodní linie oken. Ta směrem dozadu stoupá. Generální ředitel automobilky Fiat Olivier Francois představil podobu vozu při prezentaci 500L, a to těsně před vstupem na trh. Ovšem prozatím nevíme, jak se vůz bude jmenovat. Jméno 500X totiž není oficiální. Auto má být vybaveno pohonem všech kol jen u několika verzí.

Platforma vozu je stejná jako u 500L - B-Wide vycházející z Punta. Délka kola je kolem 4,2 m. Novinka by se měla představit na autosalonu v Paříži. Tvary jsou na pohled příjemně oblé. Jestli se na trhu model ujme zůstává otázkou. Oplastovaný model 500L však zůstává. Jen bude mít navíc označení Trekking, větší světlou výšku a elektronickou uzávěrku diferenciálu na přední nápravě, která bude zlepšovat trakci.